Kalite Standartları

Kalite Standartları

American Siding Kalite Müdürlüğü Test ve Analiz Laboratuvarında üretime girmeden önce kullanılan ana ve yardımcı malzemeler giriş kalite kontrol testine tabi tutulur.

Girdi ürünleri örnekleme metodu ile seçilerek; kül, nem, yoğunluk, tane büyüklüğü ve renk analizi testlerine tabi tutulup kabul şartlarına uygunluğu gözden geçirildikten sonra üretime alınır.

Tam otomasyonlu Co-ex makinelerinde üretimi yapılan Vinil siding, tecrübeli kalite kontrol personelleri tarafından 30 dk da bir ASTM 3679 Amerikan standartlarına ve TS 10883 Türk Standartlarına uygun şekilde; suni güneş ışığı altında gözle renk karşılaştırma, gramaj, boyda eğrilik-çarpıklık, uzunluk ve et kalınlığı testlerine tabi tutulur.

Üretimdeki kalite kontrol uygulamalarına ilave olarak tam donanımlı Test ve Analiz Laboratuvarında çıkan ürünler; darbe mukavemet, sıcaklıkta büzülme tayini, lineer genleşme katsayısı, hava şartlarına dayanıklılık, parlaklık ve yüzey düzgünlüğü ve ayrıca ASTM D7856 göre renk ve görünüşte kalıcılık analizine tabi tutulur.

Sevkiyata başlanmadan önce kalite kontrol ekibi tarafından TS 7081 ambalaj ve etiket kontrolleri, stoklama yükseklik kontrolleri yapılarak sevk işlemine onay verilir.


2010 - 2021 © Tüm hakları saklıdır. | Acr Yapı
web tasarım ve uygulama : Onbiza